brylanty strona

Wydobycie diamentów i złota

Posted on

Spółka Transkarat od lat zajmuje się wydobyciem surowców w Afryce Środkowo-Zachodniej. Miejscem gdzie wydobywane są diamenty i złoto to Sierra Leone. Spółka posiada wszystkie niezbędne licencje oraz koncesje niezbędne do wydobycia i eksportu do Europy. Spółka posiada też jedyną w Polsce, jak też w tej części Europy szlifiernie diamentów znajdującą się w Rzepinie. Kamienie trafiają stąd do Belgii – Antwerpii – Europejskiego Centrum Sprzedaży Diamentów.

5

Nasza firma działa w Sierra Leone od 10 lat. Dzięki temu, możemy zagwarantować pełną obsługę logistyczno – organizacyjną na miejscu.

Do głównych naszych atutów poza samym wydobyciem należą:

– możliwość organizacji i pomocy w przeprowadzeniu formalności związanych z exportem / importem w Sierra Leone, w tym formalności celnych, formalności kontrolnych INTERTEK wymaganych dla niektórych towarów

– posiadanie informacji na temat wszelkich opłat administracyjnych związanych z działalnością exportowi / importową, w tym możliwość pomocy w zakresie opłat i podatków na terenie kraju

– możliwość załatwienia wiz wjazdowych na terytorium Sierra Leone,

– pomoc w zakupie biletów lotniczych do/ z SL,

– aranżacja jednostki ładunkowej wymaganej przy transporcie morskim jak też lądowym, w tym organizacja jednostki ładunkowej (np. kontenera 40 HC) do miejsca załadunku, na co składa się szereg czynności logistycznych jak zamówienie kontenera u armatora lub u firmy spedycyjnej, organizacja transportu lądowego kontenera do miejsca załadunku, załadunek towaru ( w tym przypadku surowca drzewnego) do kontenera, transport kontenera do portu i organizacja reszty wymaganych czynności aż do załadunku na statek (odprawa celna, opłaty itp.)

– zapewnienie bezpieczeństwa dla transportowanego towaru na statek,

– organizacja wysyłek expresowych / kurierskich oraz wiele innych.

DSC02394

Dodatkowym atutem naszej firmy są zasoby materialne w postaci sprzętu cenionej firmy Komatsu, który sprawdza się doskonale w afrykańskich warunkach w różnego rodzaju działaniach, mających umożliwić eksplorację tamtejszych terenów oraz działaniach związanych z eksportem i importem kontenerów (budowa dróg i wszelkiego rodzaju roboty ziemne, transport, załadunek kontenera). Maszyny te wspomagają procesy wydobywcze. Maszyny te są niezbędne przy  budowie dróg dojazdowych i terenu dla kampusu itp. Posiadamy m.in.: spycharka Komatsu D375A, koparka XCQ 240 LC8, spycharka Komatzu D65PX-12 , ładowarka WB93S-5 , koparka Komatsu PC290NLC-7K , ładowarka LW321 F, ładowarka Komatsu WA470-6 – sztuk, spycharka SD 23, ładowarka Komatsu WA470-3H, koparka PC240NLC – 7K ,koparko ładowarka WB93-S5,  ciężarówki TATRA TerrNo1 , MAZ, URAL i Iveco.

DSC01600

Posiadamy też zasoby naturalne w postaci surowca drzewnego w Afryce. Posiadamy licencję na wycinkę lasów w Sierra Leone, na produkcję tarcicy oraz eksport zarówno dłużycy jak i tarcicy. Chcielibyśmy Państwu zaoferować wysokogatunkowe drewno z nietkniętych dotychczas lasów afrykańskich, z drzew będących prawdziwymi reliktami, których średnica waha się od 0,5 m 1,20 m a wysokość sięga 30 m.

drzewo

Poszukujemy partnerów biznesowych, którzy byliby zainteresowani wycinką i handlem drzewem wysokiego gatunku. Szukamy specjalistów, którzy mogliby dostarczyć sprzęt i technologię niezbędną do wycinki, jak też znających branżę surowca drzewnego i mogących zapewnić zbyt. My ze swojej strony oferujemy surowiec, obsługę logistyczno – organizacyjną, jak też maszyny niezbędne w tamtejszych lasach chociażby do stworzenia warunków do wycinki.

Licencja na wycinkę obejmuje obszar ok. 50 km x 50 km.

Dotychczas przeprowadzona została inwentaryzacja 1 ha, na której znalazło się 1054 drzewa, z przekrojem od 0,4 m do 1,05 m. Możemy zapewnić inwenturę całego lasu po znacznie niższych kosztach, niż ceny w Europie.

Untitled-11

IMG_8606