O firmie

Spółka „Transkarat” powstała 2 sierpnia 2006 , założona przez 4 wspólników.  Spółka posiada znakomite położenie. Dojazd do naszych terenów jest łatwy dla samochodów osobowych, jak i dla transportu ciężarowego. Zapewniają to drogi międzynarodowe E30 (A2), E65 (A3) i E28, linia kolejowa Paryż – Berlin – Warszawa – Moskwa oraz bliskość drogowych i kolejowych przejść granicznych. Inwestorzy mogą też korzystać z blisko położonych pasażerskich i towarowych portów lotniczych w Babimoście, Goleniowie, Poznaniu czy stolicy Niemiec Berlinie. Położenie Strefy ułatwia dostęp do portów morskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz portów rzecznych w Berlinie i Hamburgu.

Spółka od początku istnienia zajmuje się wydobyciem złota i diamentów w Afryce Środkowo-Zachodniej. Poza działalnością wydobywczą w Afryce, spółka prowadzi działalność w Polsce i Belgii. Spółka posiada specjalistyczny sprzęt wspomagający procesy wydobywcze takich firm jak Komatsu czy AllMineral.

DSC02394

W Rzepinie zlokalizowana jest jedyna w tej części Europy szlifiernia diamentów.

Spółka posiada również biuro sprzedaży diamentów w Belgii, w Europejskim Centrum Sprzedaży w Antwerpii. Wydobycie surowców odbywa się w Sierra Leone, gdzie spółka posiada licencję na działalność wydobywczą. Z Afryki surowiec trafiał do Polski, gdzie po przeszlifowaniu, sprzedawany był w Antwerpii.

216922_kamienie_szlachetne_polyskujace_diamenty

Poza działalnością wydobywczą aktywność spółki skupić się będzie na obsłudze magazynowej i spedycyjnej spółek transportowych w transporcie kolejowym i drogowym. Firma Transkarat przejmie funkcje logistyczne obsługi linii kontenerowej kolejowo-drogowej  z portu w Hamburgu w kierunku do Polski i krajów Europy Wschodniej. W tym celu spółka zakupiła ziemię na terenie KSSSE, gdzie wybudowane zostanie nowoczesne Centrum Logistyczne. Dodatkowo atutem są ulgi inwestycyjne o których więcej w zakładce (Ulgi inwestycyjne).

karat_002

Projekt centrum logistycznego

Poza działalnością wydobywczą i logistyczną, spółka zajmuje się produkcją alkoholi wysokiej jakości, takich jak brandy, grappa, whisky i nalewki.

whisky strona

Dodatkowo firma dysponuje nowoczesną linią rozlewniczą firmy Siemens z możliwością rozlewu napojów bezalkoholowych, napojów energetycznych i wód.

P1030470

Należy również wspomnieć o współpracy z jednym z najsłynniejszych na świecie grup baletowych – Moscow City Ballet. Firma od lat zajmuje się organizacją logistyki i wysyłką dekoracji na cały świat m.in. USA, Brazylia, Tajwan, Korea, Dubaj, Bruksella, Wielka Brytania, Luksemburg, Budapeszt czy Moskwa.  Co roku balet występuje również w Polsce i krajach bałtyckich.

Poza organizacją transportu dekoracji, spółka magazynuje dla grupy baletowej ich dekoracje i stroje na magazynie znajdującym się w Rzepinie.

balet